S péčí a láskou vybrané ty nejlepší hotely ♥
221 907 907 Po - Pá: 9:00 - 17:00

GOETHE - Františkovy Lázně

starstarstar
Vlastní
polopenze
od 2 140 Kč za osobu / 2 noci
vybrat balíček
Františkovy Lázně
UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Františkovy Lázně

Významné lázeňské město založené v roce 1793 se nachází na západě České republiky. Ucho­vala se zde neopakovatelná atmosféra počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město právem považováno za jeden z nejmalebnějších koutů země. Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky za zvuků hudby doléhající z kolonád. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, jež sem přivádějí množství turistů, kteří chtějí zlepšit své zdraví.

Můžete navštívit:

Ostroh - Původně středověká románská pevnost, později přestavěná na venkovskou renesanční rezidenci. Zájemci se mohou v zámku seznámit se sbírkou nábytku z 19. století a také navštívit muzeum věnované historii života na venkově v chebském regio­nu na počátku 19. století.

Národní přírodní rezervace Soos – nachází se nedaleko hranic s Německem a jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště na němž vyvěrají minerální prameny a oxid uhličitý v podobě bahenních sopek, což je v Evropě unikátem.

Komorní Hůrka – je nejmladší sopka na území České republiky. Sopka vznikla na dně již vysychajícího slaného jezera. Vrchol sopky dosahuje výšky 503 m. n. m. naposledy byla sopka činná před milióny let.

hodnocení
- / -

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Spa & Medical Hotel Goethe *** se nachází na nejstarší lázeňské třídě v centru.

Františkovy Lázně jsou vyhledávány především pro své přírodní léčivé zdroje, které zde mají svou tradici při léčbě nemocí srdce a krevního oběhu, gynekologických onemocnění a poruch pohybového ústrojí. Ve Františkových Lázních byly založeny v roce 1793 a vyvěrá zde 22 druhů nezaměnitelných minerálních pramenů, o kterých jsou první písemné zmínky již z roku 1502.

AKČNÍ NABÍDKA

• 30 PROCEDUR/6 NOCÍ - INTENSIVE KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA

URČITĚ OCENÍTE

Spa & Medical Hotel GOETHE ***
- hotel v centru lázní, v blízkosti 2 největší městské parky a lázeňská kolonáda
- Františkovy Lázně - ráj pro pěší i cykloturistiku, golfisty i milovníky odpočinku
- hudební večery v úterý a čtvrtek (19:00 - 21:00)

KDE BUDETE SPÁT

a) 1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD: Spr. nebo vana + WC, SAT TV, fén, minibar, telefon, trezor, župan, Wi-Fi. Výhled do vnitřního dvora.
b) 1 a 2 - lůžkové pokoje KOMFORT: Spr. nebo vana + WC, SAT TV, fén, minibar, telefon, trezor, župan, Wi-Fi, některé balkon. Výhled do klidné lázeňské ulice.

Pokoje s balkonem v kategorii KOMFORT za příplatek 250 Kč / pokoj/noc.

CELKOVÁ KAPACITA

84 pokojů

FORMA STRAVY

Polopenze.

POBYT S DĚTMI

Dítě do 2,99 let bez lůžka a stravy ZDARMA.

Léčebné pobyty nejsou určeny dětem. Procedury poskytovány až od 18ti let.
Saunová část bez věkového omezení. Dítě povoleno pouze v doprovodu rodiče.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, recepce, léčebné oddělení, infrasauna, internetový koutek, knihovna, výtah. Přímé spojení se sesterským hotelem Savoy ****.

Restaurace v objektu
Sauna

Balíčky

LÁZNĚ NA ZKOUŠKU (5)

5 nocí
polopenze
od 10 330 Kč za osobu
LÁZNĚ NA ZKOUŠKU (5)

POBYT VITAL (2)

2 nocí
polopenze
od 3 740 Kč za osobu
POBYT VITAL (2)

RELAX - LEHKÁ LÉČEBNÁ KÚRA (7)

7 nocí
polopenze
od 15 340 Kč za osobu
RELAX - LEHKÁ LÉČEBNÁ KÚRA (7)

INTENZIVNÍ LYMFOVÝ TÝDEN (7)

7 nocí
polopenze
od 17 090 Kč za osobu
INTENZIVNÍ LYMFOVÝ TÝDEN (7)

INTENSIVE - KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA (6)

6 nocí
polopenze
od 16 740 Kč za osobu
INTENSIVE - KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA (6)

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Františkových Lázní (300 m). Nejbližší vlaková zastávka: „Františkovy Lázně“. Hotel v centru města - naproti Hornímu parku

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Františkových Lázní (280 m). Nejbližší zastávka: " Františkovy Lázně – Městské sady" (5 min chůze). Hotel v centru města - naproti Hornímu parku.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost:
Z Prahy: 175,0 km, z Českých Budějovic: 242,1 km, z Brna: 405,0 km, z Ostravy: 550,0 km


příjezd z Prahy, Plzně – D5/E50
Z Prahy jeďte po D5/E50 přes Plzeň. Po 127 km odbočte na exitu č. 128 „Bor“ a pokračujte po silnici č. 21. Abyste se vyhnuli průjezdu Chebem, pokračujte po rychlostní silnici R6/E48/E49 a po 3,5 km se znovu vraťte na silnici č. 21/E49. První výjezd na Františkovy Lázně ignorujte a až na druhém exitu (u čerpací stanice "Benzina") odbočte vlevo směr „Františkovy Lázně“. Pokračujte rovně a dojedete k centrálnímu parkovišti. Vzdáleno 900 m od hotelu.
Hotel Goethe se nachází v lázeňské zóně. Každý vjezd do lázeňské zóny je zpoplatněn 50 Kč.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Možnost koupání v hotelovém bazénu sesterského hotelu SAVOY - cca 150 Kč / osoba

AQUAFORUM (850 m) - svět vody a relaxace ve Františkových Lázních nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše - 1500 m2 vodní plochy * 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi * tobogán a vodní skluzavky * wellness * vodní jeskyně * venkovní a vnitřní snack-bar * restaurant.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

JAK UŠETŘIT V LÁZNÍCH ? (klikněte)

KARLOVY VARY REGION CARD šetří Váš čas i peníze!
- karta plná slev a výhod na nejatraktivnější místa v okrese Karlovy Vary.
Vyberete si z 80+ míst a atrakcí
kultura, památky, muzea a expozice, turistické zajímavosti, tradiční výroba, lázně a bazény, gastronomie, služby, sport
Městská doprava ZDARMA
autobusem, trolejbusem nebo lanovkou pak objevujete zajímavosti Karlovarského kraje


Více informací ZDE

Karlovy Vary Card lze zakoupit v turistických a informačních městských centrech.

POZNEJTE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ A JEJICH OKOLÍ:
Františkovy Lázně

- Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi západočeského lázeňského trojúhelníku. Byly založeny roku 1793 a dodnes si uchovávají ráz komorního lázeňského města z přelomu století. Jejich půvab podtrhuje ucelená klasicistní architektura lázeňských budov i pavilonů.
Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům. Ve Františkových Lázních se nachází 22 léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob.
Odpočíváte aktivně? Pak je zde pro vás minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol nebo si můžete zarybařit. Kulturní vyžití zajistí divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy nebo Lázeňské hudební léto a Literární Františkovy Lázně.

Cheb
- Cheb patří k nejstarším městům v České republice – jeho historie sahá prokazatelně až do 11. století. Hned následující století zanechalo na tváři města výraznou stopu v podobě románského hradu – císařské falci (jediné v ČR) – a dvoupatrové kaple sv. Erharda a Uršuly, jež nechal vybudovat Friedrich Barbarossa.
V městské zástavbě nejvíce vyniká malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem či gotický farní chrám sv. Mikuláše a Alžběty. Starobylý dům čp. 3 (budova Chebského muzea) proslul jako místo, kde byl v roce 1634 zavražděn císařský generallissimus Albrecht z Valdštejna.
Také v současnosti je zde patrné prolínání různých kultur, díky kterému se Cheb stal přirozeným a živým centrem euroregionu Egrensis.

Soos
- Rezervace leží 6 km od Františkových Lázní. Byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách.
Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu – tzv. křemelinový štít – nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Je to „měsíční” krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí.
V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

Hrad Seeberg
- nachází se v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska.
Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal majetkem Koruny české.

Komorní hůrka
- Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, která má významné místo v dějinách geologie. Vznikla ve starších čtvrtohorách jako poslední dozvuk silné vulkanické činnosti na Chebsku. Na jejím výzkumu se podílely tak významné osobnosti jako byl Johann Wolfgang Goethe, na jehož počest byla do skály nad štolou vsazena pamětní deska.Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Rozhledna Salingburg (vzdálenost 1,8 km), 450 m. n. m., 52 schodů
Malá vyhlídka, která svým vzhledem napodobuje zříceninu. Do roku 1906 město nemělo žádnou vlastí historickou památku, a tak se a radní a místo spolek rozhodli, že si postaví vlastní hrad, který měl sloužit jako rozhledna.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře (vzdálenost 10,5 km), 637 m. n. m., 72 schodů
Osmnáctimetrová vyhlídka, ze které máte výhled na Chebsko, Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les, část Šumavy a vodní nádrž Skalka. Před kamennou rozhlednou zde dříve stála dřevěná vyhlídka, poté zde byly vykáceny stromy kvůli výhledu.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 13:00 v den příjezdu a večeří (17:00 - 19:00 hod).
Pobyt končí snídaní (7:00 - 10:00 hod) a uvolněním pokoje do 10:00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

50 Kč / osoba / noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

360 Kč / noc, pouze malá rasa

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Parkování na centrálním parkovišti (900 m od hotelu), za poplatek 192 Kč / auto / noc

V den příjezdu a odjezdu je možné přijet přímo k hotelu, vyložit si zavazadla, pořešit check-in a poté auto odvézt na centrální parkoviště (info dostanou hosté v recepci).

report_problemHotel GOETHE se nachází v lázeňské zóně. Každý vjezd do lázeňské zóny je zpoplatněn 50 Kč. Parkování na centrálním parkovišti. Vzdáleno 900 m od hotelu. Cena parkovného 192 Kč / auto / noc - na vyžádání u hotelu. Kontaktovat hotel nebo uvést požadavek při rezervaci.
V den příjezdu a odjezdu je možné přijet přímo k hotelu, vyložit si zavazadla, pořešit check-in a poté auto odvézt na centrální parkoviště (info dostanou hosté v recepci).

report_problemHotel GOETHE se nachází v lázeňské zóně. Každý vjezd do lázeňské zóny je zpoplatněn 50 Kč. Parkování na centrálním parkovišti. Vzdáleno 900 m od hotelu. Cena parkovného 192 Kč / auto / noc - na vyžádání u hotelu. Kontaktovat hotel nebo uvést požadavek při rezervaci.
V den příjezdu a odjezdu je možné přijet přímo k hotelu, vyložit si zavazadla, pořešit check-in a poté auto odvézt na centrální parkoviště (info dostanou hosté v recepci).

Pořadatel produktu: CK ATIS a.s.

Recenze

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.
LÁZNĚ NA ZKOUŠKU (5)
02.06. - 04.07. 03.11. - 23.12. 04.07. - 25.10. 25.10. - 03.11.
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 5 5 5
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/2 polopenze Na 5 nocí 6340 8830 10690
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/1 polopenze Na 5 nocí 7210 10330 12580
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/2 polopenze Na 5 nocí 7580 10080 11950
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/1 polopenze Na 5 nocí 8710 11830 14190
Dítě bez nároku na lůžko ZDARMA (0 - 2,99 let) polopenze Na noc 0 0 0
POBYT VITAL (2)
02.06. - 04.07. 03.11. - 23.12. 04.07. - 25.10. 25.10. - 03.11.
Nastupní dny Po,Út,St,Ne Po,Út,St,Ne Po,Út,St,Ne
Minimální počet nocí 2 2 2
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/2 polopenze Na 2 nocí 2140 3140 3890
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/1 polopenze Na 2 nocí 2490 3740 4640
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/2 polopenze Na 2 nocí 2640 3640 4390
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/1 polopenze Na 2 nocí 3090 4340 5280
Dítě bez nároku na lůžko ZDARMA (0 - 2,99 let) polopenze Na noc 0 0 0
RELAX - LEHKÁ LÉČEBNÁ KÚRA (7)
02.06. - 04.07. 03.11. - 23.12. 04.07. - 25.10. 25.10. - 03.11.
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 7 7 7
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/2 polopenze Na 7 nocí 9740 13240 15860
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/1 polopenze Na 7 nocí 10970 15340 18480
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/2 polopenze Na 7 nocí 11490 14980 17590
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/1 polopenze Na 7 nocí 13060 17430 20750
Dítě bez nároku na lůžko ZDARMA (0 - 2,99 let) polopenze Na noc 0 0 0
INTENZIVNÍ LYMFOVÝ TÝDEN (7)
02.06. - 04.07. 03.11. - 23.12. 04.07. - 25.10. 25.10. - 03.11.
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 7 7 7
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/2 polopenze Na 7 nocí 11490 14980 17590
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/1 polopenze Na 7 nocí 12720 17090 20230
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/2 polopenze Na 7 nocí 13240 16730 19350
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/1 polopenze Na 7 nocí 14810 19180 22490
Dítě bez nároku na lůžko ZDARMA (0 - 2,99 let) polopenze Na noc 0 0 0
INTENSIVE - KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ KÚRA (6)
02.06. - 04.07. 03.11. - 23.12. 04.07. - 25.10. 25.10. - 03.11.
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 6 6 6
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/2 polopenze Na 6 nocí 11950 14940 17190
(a) Dospělý na lůžku STANDARD 1/1 polopenze Na 6 nocí 12990 16740 19430
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/2 polopenze Na 6 nocí 13440 16440 18690
(b) Dospělý na lůžku KOMFORT 1/1 polopenze Na 6 nocí 14790 18540 21380
Dítě bez nároku na lůžko ZDARMA (0 - 2,99 let) polopenze Na noc 0 0 0
loading...
cookie
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personální cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.